Gribu palīdzēt

Kā iespējams kļūt par brīvprātīgo bērnunamā?
Vispirms tev vajadzētu saprast, kuru no bērnunamiem vēlies apmeklēt. Valsts pārziņā ir sešas aprūpes iestādes, no kuriem trīs atrodas Rīgā, savukārt pārējās – Baldonē, Kalkūnos un Liepājā, un ikviena no filiālēm ar prieku uzņemtu brīvprātīgos. Informāciju par katru no aprūpes iestādēm, kā arī pieteikšanās kārtību vari uzzināt Labklājības ministrijas (LM) mājaslapā (meklē šeit).

Savukārt tādā gadījumā, ja bērni, kuriem vēlies palīdzēt, mitinās pašvaldības aprūpes centrā (visu Latvijas bērnunamu sarakstu vari aplūkot šeit), sazinies ar konkrēto bērnunamu. Kārtība, kādā tiek piesaistīti brīvprātīgie, un vēlamie darbi un apjoms katrā no pašvaldībām var atšķirties.

 

Kā es varu palīdzēt, ja bērnu uzņemt nevaru?
Ja vien gribi palīdzēt, iespēju netrūkst. Minēsim dažas no tām.

Tu vari likt lietā savas profesionālas vai cilvēciskās iemaņas, palīdzot ģimenēm, kas uzņēmušas bērnus no aprūpes iestādēm, vai pašiem bērniem.
Kā? Ja esi frizieris, vari apgriezt matus; ja tev padodas remontdarbi, vari līdzdarboties bērnistabas iekārtošanā; ja strādā par psihologu, vari sniegt noteiktu skaitu bezmaksas konsultāciju... Tikpat labi ģimenēm un bērniem noderētu lietotas, bet joprojām labas lietas. Iespēju ir simtiem! Ja tevi tas uzrunā, aizpildi īsu pieteikuma anketu.

Norādīto anketu vari aizpildīt arī tādā gadījumā, ja idejiski atbalsti ieceri atbrīvoties no pēckara laika parādības – bērnunamiem – un katram bērnam Latvijā atrast ģimeni. Tā sakot – morāli nobalsot par emocionāli veselīgāku Latviju!

Ja tev vai tavam uzņēmumam ir finansiālie līdzekļi, kurus ar prieku novirzītu uzņemošo ģimeņu un bērnu atbalstam, sazinies ar PLECU pa tālruni 29119938 vai raksti uz e-pastu linda@plecs.lv.

Tādā gadījumā, ja galvenais, ko vēlies dot, ir tavs laiks un uzmanība, vari kļūt par brīvprātīgo bērnunamā – detalizētāk par to lasi šeit.
Es gribu pievienoties jūsu komandai!
Vienmēr priecājamies par cilvēkiem, kas vēlas kļūt par daļu no PLECA! Tas liecina, ka mūsu mērķi un ideāli sabalsojas ar citiem svarīgām vērtībām.

Šobrīd brīvas vakances nav, bet, tiklīdz tāda parādīsies, to publiskosim mājaslapas jaunumu sadaļā. Tikmēr ir arī citi ceļi, kā iesaistīties PLECA aktivitātēs, – ik pa laikam meklējam papildspēkus konkrētam mērķim, piemēram, šobrīd lūkojam pēc cilvēka, kas iesaistītos pasākumu organizēšanā. Vairāk informācijas meklē šeit.
 
Privātuma politika

Nodibinājums "Fonds ”Plecs”", reģ.nr. 40008281764, Tērbatas iela 30, Rīga, LV-1011, Latvija (Mēs, Mums, Mūsu) rūpēsimies par to, lai sargātu Jūsu privātumu un aizsargātu Jūsu personas datus saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem. Tikai ar Jūsu iepriekšēju piekrišanu Mēs varam apkopot un izmantot Jūsu personas datus šādiem mērķiem:

 • Uzaicināt uz kustības “Plecs” pasākumiem;
 • Informēt par atbalsta programmas “Plecs” jaunumiem un organizētājiem pasākumiem;
 • Sniegt Jums nepieciešamos pakalpojumus;
 • Pēc jūsu iniciatīvas organizēt saziņu programmas “Plecs” ietvaros;
 • Statistikas nolūkiem, lai iegūtu pārskatāmu un visaptverošu informāciju par situāciju valstī kopumā;
 • Lai paātrinātu uzņemošo ģimeņu un bērnu satikšanos, nepieciešamā informācija var tikt nodota attiecīgajām institūcijām, piemēram, bāriņtiesām vai bērnu aprūpes iestādēm;
 • Klientu apkalpošanas kvalitātes kontroles nolūkos sarunas var tikt ierakstītas.

Dati, kurus mēs varētu apkopot no Jums:

 • Vārds, uzvārds
 • E-pasts
 • Tālruņa numurs
 • Dzīvesvietas adrese

Sazinieties ar Mums, ja:

 • nevēlaties, lai nākotnē ar Jums sazināmies;
 • vēlaties saņemt Mūsu rīcībā esošo Jūsu personas datu kopiju;
 • vēlaties labot vai aktualizēt Mūsu rīcībā esošo informāciju par Jums;
 • vēlaties ziņot par jebkādiem Privātuma politikas pārkāpumiem.

Jūs varat sūtīt e-pastu uz info@plecs.lv, rakstīt mums uz adresi: Tērbatas iela 30, LV-1011, Rīga, Latvija, vai zvanīt uz tālruni +371 29119938.