Labprāt uzzinātu citu cilvēku pieredzi, uzņemot bērniņu.
Par šo tēmu varam ieteikt vairākus labus blogus: audžumammas Elīnas Bataragas pieredzi
www.manasdebesis.lv, Karīnas Pētersones piedzīvoto blogā
http://skudraruna.blogspot.com, kā arī Rutes un Kārļa ģimenes stāstus, audžumeitiņu pieņemot:
https://kaktinsblog.wordpress.com.
Instagramā iespējams lasīt arī Daces un Kristapa Liepu
emocijas un piedzīvoto, audzinot četrus "savējos" bērnus un nepilnus trīs gadus veco audžudēliņu.
Minētie blogi un ieraksti ir dziļi personiski, runā par sociāli aktuāliem jautājumiem un uzrakstīti raitā valodā; tos lasīt ir viegli un aizkustinoši.
Lai labāk izprastu bērniņu, gribētu uzzināt, kā tas ir – dzīvot bērnunamā. Varbūt jūs varat ieteikt filmas, ko noskatīties.
Removed ir viena no labākajām filmām, kas precīzi atspoguļo bērna izjūtas, tiekot šķirtam no ģimenes un nonākot ārpusģimenes aprūpē. Tajā atradīsi atbildes uz daudziem jautājumiem.
Skaties šeit.
Aizkustinošā animācijas filma
My Life As A Zucchini laista klajā 2016. gadā un pamatoti saņēmusi Eiropas kino balvu. Filmiņas treileri
skaties šeit.
Dokumentālo filmu par ārpusģimenes aprūpi Krievijā
meklē šeit. Jāpiebilst, ka tā ir gana šokējoša, turklāt viss ir pa īstam.
Iesakiet, lūdzu, grāmatas, kas palīdzētu izprast bērnu no bērnunama! Vienmēr esmu uzskatījusi, ka man piemīt talants audzināt, bet šķiet, ka šie bērniņi nāk no citas planētas...
Kaut arī mēs visi dzīvē alkstam pēc viena un tā paša – mīlestības, pieņemšanas, piederības izjūtas –, nav iespējams ignorēt faktu, ka bērniņi, kas šķirti no savas ģimenes, izgājuši cauri iekšējai ellei. Tev ir pilnīga taisnība – izprotot šo sāpju ceļu, palīdzēt iespējams vieglāk, tāpēc iesakām grāmatu izlasi, kas runā par minēto pieredzi un risinājumiem (
skaties šeit).
Ar grāmatu izlasi laipni dalās
Kodija Stefena (Kodi Stephens) – cilvēks, kas Latvijā aktīvi darbojas sociālajā sfērā. “Daudzas no grāmatām esmu izlasījusi pilnībā, daļēji vai arī tās man ieteikuši citi. Šo sarakstu, kas cēlies no dažādiem avotiem un runā par traumas pārstrādi un uzticamu attiecību izveidi, esmu sastādījusi piecu gadu garumā,” viņa saka.
Daudzas no grāmatām esmu izlasījusi pilnībā, daļēji vai arī tās man ieteikuši citi. Šo sarakstu, kas cēlies no dažādiem avotiem un runā par traumas pārstrādi un uzticamu attiecību izveidi, esmu sastādījusi piecu gadu garumā.
Kodija vairāk nekā divdesmit gadus strādājusi biznesa un finanšu jomā, un tagad viņas aicinājums ir palīdzēt ģimenēm, – sadarbībā ar citiem speciālistiem Kodija ASV izstrādājusi apmācības “Kompetents emocionāli traumētu bērnu aprūpētājs”, un kursu iespējams apgūt arī Latvijā (vairāk vari
izlasīt šeit). Kopā ar vīru Čadu (Chad) Kodija pirms dažiem gadiem adoptējusi divus Latvijas bērniņus un kopā ar visu ģimeni pārcēlusies uz dzīvi šeit.