Iedvesmai un zināšanām

Labprāt uzzinātu citu cilvēku pieredzi, uzņemot bērniņu.
Par šo tēmu varam ieteikt vairākus labus blogus: audžumammas Elīnas Bataragas pieredzi www.manasdebesis.lv, Karīnas Pētersones piedzīvoto blogā http://skudraruna.blogspot.com, kā arī Rutes un Kārļa ģimenes stāstus, audžumeitiņu pieņemot: https://kaktinsblog.wordpress.com
Instagramā iespējams lasīt arī Daces un Kristapa Liepu emocijas un piedzīvoto, audzinot četrus "savējos" bērnus un nepilnus trīs gadus veco audžudēliņu. 
Minētie blogi un ieraksti ir dziļi personiski, runā par sociāli aktuāliem jautājumiem un uzrakstīti raitā valodā; tos lasīt ir viegli un aizkustinoši.
Lai labāk izprastu bērniņu, gribētu uzzināt, kā tas ir – dzīvot bērnunamā. Varbūt jūs varat ieteikt filmas, ko noskatīties.
Removed ir viena no labākajām filmām, kas precīzi atspoguļo bērna izjūtas, tiekot šķirtam no ģimenes un nonākot ārpusģimenes aprūpē. Tajā atradīsi atbildes uz daudziem jautājumiem. Skaties šeit

Aizkustinošā animācijas filma My Life As A Zucchini laista klajā 2016. gadā un pamatoti saņēmusi Eiropas kino balvu. Filmiņas treileri skaties šeit.

Dokumentālo filmu par ārpusģimenes aprūpi Krievijā meklē šeit. Jāpiebilst, ka tā ir gana šokējoša, turklāt viss ir pa īstam. 
Iesakiet, lūdzu, grāmatas, kas palīdzētu izprast bērnu no bērnunama! Vienmēr esmu uzskatījusi, ka man piemīt talants audzināt, bet šķiet, ka šie bērniņi nāk no citas planētas...
Kaut arī mēs visi dzīvē alkstam pēc viena un tā paša – mīlestības, pieņemšanas, piederības izjūtas –, nav iespējams ignorēt faktu, ka bērniņi, kas šķirti no savas ģimenes, izgājuši cauri iekšējai ellei. Tev ir pilnīga taisnība – izprotot šo sāpju ceļu, palīdzēt iespējams vieglāk, tāpēc iesakām grāmatu izlasi, kas runā par minēto pieredzi un risinājumiem (skaties šeit).

Ar grāmatu izlasi laipni dalās Kodija Stefena (Kodi Stephens) – cilvēks, kas Latvijā aktīvi darbojas sociālajā sfērā. “Daudzas no grāmatām esmu izlasījusi pilnībā, daļēji vai arī tās man ieteikuši citi. Šo sarakstu, kas cēlies no dažādiem avotiem un runā par traumas pārstrādi un uzticamu attiecību izveidi, esmu sastādījusi piecu gadu garumā,” viņa saka.

Daudzas no grāmatām esmu izlasījusi pilnībā, daļēji vai arī tās man ieteikuši citi. Šo sarakstu, kas cēlies no dažādiem avotiem un runā par traumas pārstrādi un uzticamu attiecību izveidi, esmu sastādījusi piecu gadu garumā.


Kodija vairāk nekā divdesmit gadus strādājusi biznesa un finanšu jomā, un tagad viņas aicinājums ir palīdzēt ģimenēm, – sadarbībā ar citiem speciālistiem Kodija ASV izstrādājusi apmācības “Kompetents emocionāli traumētu bērnu aprūpētājs”, un kursu iespējams apgūt arī Latvijā (vairāk vari izlasīt šeit). Kopā ar vīru Čadu (Chad) Kodija pirms dažiem gadiem adoptējusi divus Latvijas bērniņus un kopā ar visu ģimeni pārcēlusies uz dzīvi šeit.
 
Privātuma politika

Nodibinājums "Fonds ”Plecs”", reģ.nr. 40008281764, Tērbatas iela 30, Rīga, LV-1011, Latvija (Mēs, Mums, Mūsu) rūpēsimies par to, lai sargātu Jūsu privātumu un aizsargātu Jūsu personas datus saskaņā ar Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem. Tikai ar Jūsu iepriekšēju piekrišanu Mēs varam apkopot un izmantot Jūsu personas datus šādiem mērķiem:

 • Uzaicināt uz kustības “Plecs” pasākumiem;
 • Informēt par atbalsta programmas “Plecs” jaunumiem un organizētājiem pasākumiem;
 • Sniegt Jums nepieciešamos pakalpojumus;
 • Pēc jūsu iniciatīvas organizēt saziņu programmas “Plecs” ietvaros;
 • Statistikas nolūkiem, lai iegūtu pārskatāmu un visaptverošu informāciju par situāciju valstī kopumā;
 • Lai paātrinātu uzņemošo ģimeņu un bērnu satikšanos, nepieciešamā informācija var tikt nodota attiecīgajām institūcijām, piemēram, bāriņtiesām vai bērnu aprūpes iestādēm;
 • Klientu apkalpošanas kvalitātes kontroles nolūkos sarunas var tikt ierakstītas.

Dati, kurus mēs varētu apkopot no Jums:

 • Vārds, uzvārds
 • E-pasts
 • Tālruņa numurs
 • Dzīvesvietas adrese

Sazinieties ar Mums, ja:

 • nevēlaties, lai nākotnē ar Jums sazināmies;
 • vēlaties saņemt Mūsu rīcībā esošo Jūsu personas datu kopiju;
 • vēlaties labot vai aktualizēt Mūsu rīcībā esošo informāciju par Jums;
 • vēlaties ziņot par jebkādiem Privātuma politikas pārkāpumiem.

Jūs varat sūtīt e-pastu uz info@plecs.lv, rakstīt mums uz adresi: Tērbatas iela 30, LV-1011, Rīga, Latvija, vai zvanīt uz tālruni +371 29119938.

 

Plecs izmanto sīkdatnes, lai nodrošinātu šīs vietnes darbību. Sīkāk par to, kādas sīkdatnes izmantojam un kā tās vari pārvaldīt, lasi privātuma politikā.