Kur iespējams uzzināt par audžuģimeņu apmācībām? Un kur tām pieteikties?
Sākot ar šo gadu, audžuģimeņu apmācības nodrošina tikai un vienīgi ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri. Tas nozīmē – brīdī, kad bāriņtiesa pieņems lēmumu, ka esi piemērots audžuģimenes statusa iegūšanai, tā arī rosinās izvēlēties kādu no atbalsta centriem. (Vienkopus informāciju par tiem vari atrast
šeit.) Kad būsi noslēdzis vienošanos ar atbalsta centru, tas tevi informēs par tuvāko apmācību laiku. Ziņu par to
feisbukā vienmēr publisko arī PLECS.
Man savu bērnu nav, līdz ar to nav arī pieredzes. Kā iespējams sevi sagatavot bērniņa uzņemšanai? Kur lai meklēju atbildes uz jautājumiem par audzināšanu un aprūpi? Bāriņtiesa lika manīt, ka man to vajadzētu apgūt...
Ne vienmēr pieredze ar paša bērniem automātiski nodrošina spēju un prasmes veidot attiecības – kā nekā kursus un seminārus par bērnu audzināšanu apmeklē daudz vecāku, jo jautājumi rodas visiem!
Daudzviet – gan Rīgā, gan arī ārpus tās – tiek piedāvāts mācību cikls par bērna emocionālo audzināšanu (saukts arī par BEA), turklāt, ja šo kursu nodrošina pašvaldība, tas ir bez maksas.
Ja plāno uzņemt bērniņu kaut vai viesģimenes statusā (parasti viesģimenē bērns uzturas brīvdienās, svētku dienās un brīvlaikos, bet tikpat labi viņš var ciemoties biežāk), bet vēl jo vairāk tad, ja grasies adoptēt vai kļūt par aizbildni, būtu lieliski apgūt mācību kursu “
Kompetents emocionāli traumētu bērnu aprūpētājs” jeb KETBA, jo ikviens bērns, kurš šķirts no savas ģimenes, iekšēji izgājis cauri ellei, un sekas var izpausties dažādi. Ja pieaugušie jau iepriekš zina par potenciālajām grūtībām, kādas var rasties (bet tikpat labi – ne), pieaug viņu spēja tās risināt.
Pēc dažāda veida kursiem lūko
ģimenes psiholoģijas centrā “Līna”,
Latvijas Kristīgajā aliansē bāreņiem,
biedrībā ģimenes atbalstam “Tēvi”,
centrā “Dardedze” un daudzviet citur.