Atjaunots pabalstu kalkulators adoptētājiem, aizbildņiem un audžuģimenēm

Rīga, 2024. gada 18. marts – Fondā PLECS, sadarbībā ar Swedbank Finanšu institūtu, Labklājības ministriju un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA), ir priecīgi paziņot par pabalstu kalkulatora atjaunošanu adoptētājiem, aizbildņiem un audžuģimenēm. Šis rīks ir izstrādāts, lai sniegtu atbalstu un iedrošinātu vairāk ģimeņu Latvijā uzņemt aprūpē bērnus, kuri palikuši bez vecāku gādības.

Pabalstu kalkulators ir lietotājam draudzīgs rīks, kas piedāvā detalizētu informāciju par valsts pieejamo finansiālo atbalstu. Tas ir radīts, lai vienkāršotu un padarītu pieejamāku informāciju par dažādajiem pabalstiem un atbalsta veidiem, kādus iespējams saņemt, apsverot vai plānojot adoptēt bērnu, ņemt aizbildnībā vai izveidot audžuģimeni. Ar šo rīku iespējams ātri un viegli iegūt informāciju par pabalstiem, kas pienākas atkarībā no konkrētās ģimenes situācijas, ievadot datus par ģimenes ienākumiem, apgādībā esošo un plānoto bērnu skaitu un citiem relevantiem parametriem.

Zane Karele, Fonds PLECS Ārpusģimenes atbalsta centra vadītāja: “Mēs aicinām visas interesētās ģimenes iepazīties ar pabalstu kalkulatoru mūsu mājaslapā un sākt ceļu uz kāda bērna dzīves mainīšanu. Mēs esam šeit, lai atbalstītu jūs šajā nozīmīgajā lēmumā un garantēt, ka katrs solis tiek sperts ar pārliecību un skaidru izpratni par pieejamo atbalstu.”

Georgs Rubenis, Fonds PLECS valdes loceklis: “Ir būtiski veicināt to ģimeņu skaita pieaugumu, kuras vēlas uzņemt pie sevis bērnu, sevišķi veicinot potenciālo audžuģimeņu skaita palielināšanos. Šādi risinājumi, kas padara informāciju par audžuģimenes kļūšanas procesu un valsts pieejamo atbalstu vienkāršāk saprotamu, nes neapšaubāmi pozitīvu ietekmi. Tie atvieglo lēmuma pieņemšanas procesu par bērna uzņemšanu ģimenē, tādējādi veicinot iespēju katram bērnam Latvijā augt mīlošā un atbalstošā ģimenē. Šī pieeja palīdz veidot Latviju par valsti, kur katrs bērns var uzaugt ģimenē, sniedzot viņiem drošības un mīlestības sajūtu, kas ir nepieciešama katram pilnvērtīgai attīstībai.”

Fonds PLECS kopā ar partneriem ir apņēmies atbalstīt ģimenes un viņu lēmumu uzņemt aprūpē bērnus, kas palikuši bez vecākiem. Pabalstu kalkulators tika radīts, lai demistificētu valsts sniegto atbalstu un padarītu to saprotamāku un pieejamāku ikvienai interesētajai ģimenei. Fondā PLECS esam pārliecināti, ka šāds atbalsts veicinās izpratni un atvērs durvis daudzām ģimenēm, kas apsver iespēju dot mājas un sirdi bērniem, kuriem tās visvairāk nepieciešamas.

Atjaunotais pabalstu kalkulators pieejams: https://plecs.lv/noderigi un https://blog.swedbank.lv/riki-kalkulatori/pabalstu-kalkulators-adoptetajiem-aizbildniem-un-audzugimenem